Ben Kimim?

“Müzisyen Anne “
Ahu Kahraman YILDIRIM

untitled-51981 İstanbul doğumluyum.Anne ve babam Denizli’lidir.
Babam Makine Mühendisi ,annem ev hanımıdır.Annem Kadiköy Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra babamla evlenmiş,çalışmak yerine çocuklarına kendi bakmayı tercih etmiştir.30 yaşında evli bir kız çocuğu annesi bir de kız kardeşim var.

untitled-1

untitled-2İlk okulundan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano bölümüne girdim.Orta,lise ve Üniversite eğitimlerimin tamamını konservatuvarda aldım.2005 yIlında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano bölümünden mezun oldum.Okul yıllarında hiçte parlak bir öğrenci değildim.Epey zor mezun olduğumu eklemeden geçemiycem.

2006 senesinde ilk çocuk şarkıları aranjörlüğü denememi Erol Büyükburç ile yaparak bir çocuk şarkıları albümü çıkardım.
Daha sonra okul öncesi müzik eğitimi konusunda 2001 yılından beri gitmiş olduğum kurslar,almış olduğum sertifikalar sayesinde birçok ana okulunun aranan müzik öğretmenleri listesine girdim.

Aynı zamanda Ramada Plaza İstanbul,Sürmeli ,Swissotel gibi 5 yıldızlı otellrde lobi piyanistliği yaptım.

2008 senesinde bir gezi otobüsünde kavga ederek tanıştığım Eşim Av.Levent YILDIRIM ile evlendim.O dönemde avukat değildi.Bak hınzıra kapmış avukatı demeyin.Eşim boğzaiçi üniversitesi turizm işletme mezunudur.Evlendikten sonra tekrar üniversiteye girip hukuk okuyup avukat oldu.

untitled-3

untitled-4

untitled-5

2009 senesinde eşimle birlikte Türkiye’nin ilk ve tek 6 aylık bebeklerden itibaren müzik eğitimi veren aile & çocuk müzik okulu Kids Music Class-Etiler Müzik Okulunu kurduk.Hatta şu anda tüm gençlerin sevgilisi Güliz Ayla benim konservatuvarda öğretmenlik yaptığım yıllarda öğrencimdi.Okulumuzun da ilk bebek müzik eğitimcisiydi.Şimdi onunla gurur duyuyoruz.

untitled-621-02-2011 de Lal prenses ailemize katıldı.

29-10-2013 senesinde okulumuzda bir blogger eventine ev sahipliği yaparak blogger anneler dünyasına adım attım.O gün adımın Müzisyen Anne olmasına karar verdik eşimle.Çünkü tüm bloggerların sonuna anne gelmiş bir ismi vardı.

Derken instagramda yavaş ama sağlam adımlarla ilerleyen bir takipçi kitlem oluşmaya başladı.Bana bu konuda en çok desteği Hassas Anne Ece Kumkale vermiştir asla hakkını yiyemem.Pek dilimin kemiği yoktur.İçim neyse ,dışım da odur.En kötü huyum da budur 
Kızımın 1 yaş partisinde giymek için aldığım pembe tütüm müzisyen anne sembolü oldu.Arkasından sahne gösterilerim başladı.Şimdi 3 tane farklı tütüm,önümde birçok sahne alacağım festival teklifleri ile yolumda ilerliyorum.

Ayrıca 2013 senesinde anneler için kurduğum Mom’Night Out Turkey hala devam ediyor.Her ay birbirini hiç tanımayan anneleri bir mekanda yemekte buluşturuyorum.

Yaklaşık 3 ay kadar önce oğlumuz Yılmaz Kartal ailemize katıldı.Maalesef 20 günlükken kalp yetmezliği teşhisi ile yoğun bakıma alındı.Tüm Türkiye’nin duaları ile iyileşmeye çalışıyor.Şimdi çok şükür evde karantinada tedavisi sürüyor.

slide4
Ben şu anda markaların tanıtımlarında,özel festivallerde sahneye çıkıyorum.Çocukları ve aileleri eğlendiriyorum.Piyano öğretmenliğine devam ediyorum.Okulumu işletiyorum.
Hey sen siteme girmiş benim kim olduğumu okuyan takipçim ,hoş geldin hayatıma.Umarım eğlenirsin.Hayatta en önemli şey huzur,sağlık,mutluluk.Neşen hiç eksik olmasın.
Türkiye’nin ilk Çocuk ve Müzik bloğuna hoşgeldiniz.Sorularınızı ve yazmamı istediğiniz konuları bekliyorum.

Sevgilerimle Müzisyen Anne.

untitled-auntitled-7